Z natury cichy, spokojny i introwertyczny Rafał zazwyczaj nie prosi nikogo o pomoc, tym bardziej publicznie przez internet. Środki które chciałbym w ten sposób pozyskać nie są dla mnie, a chciałbym je w 100% przeznaczyć na zwiększenie populacji pszczół.  Aby uwiarygodnić moje przedsięwzięcie wkrótce popełnię wpis z moich dotychczasowych pszczelarskich zakupów, które wszystkie nabyłem przed decyzją odbycia kursu, ale z intencją rozmnażania pszczół i jak najmniejszą ingerencją pszczelarsko-bartniczą w rodziny pszczele. Wolałbym to uczynić wiosną w ciepły słoneczny dzień, ale mogę w każdej wolnej chwili i tak też uczynię.

Ad rem

Zbieram na kurs bartnika

Koszty: 1000zł

  • Kurs – 500 zł
  • Transport – ok 200zł
  • Wyżywienie ok 100 zł
  • Zakupy po odbyciu szkolenia niezbędne do wykonania barci – ok 200 zł (reszta ze środków własnych)

 

Co po odbyciu kursu ?

Zakupy niezbędnych  akcesoriów bartniczych.

 

Kłoda

Po kursie wracam ze swoją kłodą wykonaną podczas przeprowadzonego szkolenia. Można zabrać ze sobą swoją kłodę własnym transportem, więc zamierzam na pamiątkę powiesić ją blisko swojego domu przy lesie, by przypominała mi od czego to wszystko się zaczęło, a także dzięki czyjemu wsparciu mogłem to osiągnąć. Pod drzewem umieszczę tabliczkę informacyjną, a wszystko uwiecznię na zdjęciach i opublikuję na blogu.

Napis na tabliczce (możliwa modyfikacja)

  • „Tutaj rozmnaża się pszczoły”
  • ” Kłoda wykonana podczas kursu bartniczego (data i miejsce odbycia kursu) sfinansowana przez sponsorów”
  • Zdjęcie z kursu podczas dziania kłody

Wpis na blogu o przeprowadzonych działaniach z imiennymi, lub anonimowymi podziękowaniami dla osób wspierających.

 

Barć

Od razu po odbyciu szkolenia załatwiam formalności z leśnikami, oraz ( gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą ) zabieram się ze świeżą wiedzą do dziania swojej pierwszej barci na swoim terenie i wysłanie zgłoszenia do ogólnopolskiej mapy barci na stronie http://bartnictwo.m-sto.org

 

Informacje o kursie od organizatora

Download:

Plan kursu 7 – jesień 2017

umowa kurs 2017 jesień wzór

oświadczenie zajęcia terenowe z leziwem

Screen rozmowy mailowej

 

 

 

 

 

 

Dlaczego pszczoły giną? (5 min. )

 

Jeśli mój projekt uważasz za wartościowy wesprzyj proszę inicjatywę zrzutka.pl dowolną kwotą.

 

Oprócz zrzutki w internecie będę odkładał zaskórniaki i zasilał zrzutkę na bieżąco, a także na własną rękę szukał sponsorów chcących wesprzeć projekt.

Na chwilę obecną nie jestem w stanie sfinalizować całego projektu ze środków własnych, dlatego też proszę ludzi dobrej woli o wsparcie projektu dowolną kwotą.

 

WESPRZYJ PROJEKT NA ZRZUTKA.PL

To teraz można zasiać coś dobrego 🙂

 

Linki: