Nail Board Test ze współczesną 1 zł monetą wykonany na ustawieniach na których zazwyczaj chodzi się w terenie. W tego typu ciężkich warunkach wykrywacz wymaga od użytkownika wolniejszego przemiatania cewką po to, by nie ominąć znaleziska. Należy również pamiętać o fakcie, iż takie ustawienia skracają nieznacznie zasięg wykrywacza.

Rutus Proxima

Rutus nie zaliczył testu. Z tego co pamiętam gdy użytkowałem Proximę, to najlepiej wychodziła mi praca w trudnym terenie na dyskryminacji 21 i dwutonowym trybie rozróżniania metali i wyciętych ręcznie wszystkich żelaznych markerów dyskryminacji tzw. „skobelków”. W praktyce, w lesie na zaśmieconym terenie wyciągałem ominięte 5-cio groszowe monety z dołków po Rutusie Proximie, oraz powyciągałem dużo fantów z takiego ciężkiego terenu. Relację z tego wypadu podam w późniejszym terminie.

Mnelab X-Terra 705 z cewką Nel-a

Kolega z Minelabem X-Terrą 705 na dużej cewce Nel-a również nie zaliczył testu, co w obu przypadkach (Rutus i Minelab) może zależeć od ustawień wykrywek i wielkości cewek.

Garrett Ace 250

Garecik na zaśmieconym terenie (tym samym na którym chodziłem z Rutusem i Fidesem) na włączonej dyskryminacji dosyć mocno maskuje żelazo i czasami wariował, więc szukane w takich warunkach było męczące i zawsze miałem trzy razy mniej fantów niż chodzący w tym samym czasie kolega z Rutusem.

W przygotowaniu jest również test z mniejszymi monetami.

Nail Board Test cewka DD25 cm 20 kHz i moneta 1 zł

Dodaj komentarz