Pomimo iż tegoroczny Marsz Niepodległości 2017 odbił się echem na całym świecie, odnoszę wrażenie iż część Polaków błędnie kojarzy i identyfikuje go z ruchem politycznym.

Prawda jest taka, że Marsz Niepodległości jest oddolną inicjatywą i każdy patriota znajdzie w nim z pewnością swoje miejsce! Bać się również nie ma czego o czym świadczy liczna frekwencja młodzieży, dzieci i osób starszych, co zresztą również widać na poniższym ekscytującym nagraniu z przebiegu uroczystości.

Przypomnijmy, iż świętujemy odzyskanie wolności po 123 latach niewoli, a wyrazem tego jest organizowany Marsz Niepodległości. Dla mnie jest on możliwością i jedną z form corocznego wyrażenia swojego patriotyzmu i dumy bycia Polakiem. I nie jest ważne rodaku, czy utożsamiasz się z katolicyzmem, czy coraz to modniejszą słowiańszczyzną, lub inną religią. Niezależnie od wiary jeśli jesteś po jasnej stronie mocy, to z pewnością Marsz Niepodległości jest dla Ciebie, o czym mógłbyś się przekonać po prostu pokonując trasę przyszłego Marszu Niepodległości z dumą w sercu i flagą w ręku.

Patriotyzm niejedno ma imię

Świętowanie raz do roku odzyskania przez Polaków niepodległości to nie jedyna forma wyrazu patriotyzmu. Ludzie codziennie  wnoszą do życia wartości, pomagają sobie i innym po to, byśmy w końcu doczekali się silnej gospodarczo, dumnej Polski.

Jedną z form szybkiego efektu i widocznego postępu  jest idea patriotyzmu gospodarczego, czyli świadomych wyborów konsumenckich każdego dnia. Kupujmy polskie produkty. Myśląc w ten sposób i ucząc młode pokolenie patriotycznych postaw, szybko możemy stać się samowystarczalną dominującą potęgą, z którą trzeba będzie się w świecie liczyć.

Patriotyzm to również obrona kraju. Obrona tego co kochamy, z czym się utożsamiamy, naszej ojczyzny, naszej ziemi, swojego podwórka. Warto krzewić umiejętności strzeleckie, które mogą być i są przecież ciekawą formą spędzania wolnego czasu z rodziną na strzelnicy. Z początku pewnie będzie rywalizacja damsko-męska i często można się zdziwić dobrym wynikiem kobiet!

„Chcesz lepszej Polski? Sam stawaj się lepszym Polakiem. Każdego dnia”

Zapraszam na Marsz Patriotów, zapraszam na Marsz Niepodległości !!!

Oto nasza krótka spontaniczna, naturalna i nie planowana wideo relacja z przebiegu Marszu Niepodległości 2017, zobacz jak jest na prawdę!

Zobacz jak idą dumni Polacy i pomyśl, że jedna z widocznych w przyszłości na filmie flag narodowych może być Twoja!

Dodaj komentarz