Zakup broni na dowód osobisty jest jeszcze możliwy. Warto rozważyć taką ewentualność, lub po prostu po to, by leżała sobie spokojnie zakurzona w szafie.

Broń palna rozdzielnego ładowania wyprodukowana przed 1885 r oraz jej współczesne repliki nie wymagają w Polsce pozwolenia na broń, a potrzebny do jej zakupu jest tylko dowód osobisty.

Pisałem tutaj o zaletach posiadania broni. W głównej mierze służy ona do bronienia tego co kochasz, czyli swojej rodziny, domu, wolności i ojczyzny. Możesz mieć schowaną broń w domu, bez potrzeby rejestracji i możesz skutecznie wystraszyć niechcianych gości. Nikt nie musi od razu do nikogo strzelać, no chyba że rzeczywiście zagrożone jest własne życie, wówczas człowiek chwyta się wszystkich dostępnych narzędzi.

Poza aspektem samoobrony przyjemnie można spędzić czas na strzelnicy i naprawdę jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz, jak świetnie się strzela z czarnoprochowca.

 

Do dyspozycji jest cała masa rewolwerów, karabinków, karabinów, pistoletów i strzelb. Oczywiście możliwości użytkowe takich starych rozwiązań są ograniczone, ale mamy dzisiaj masę możliwości, by to usprawnić.

 

Patrony

Gotowe pociski scalone z prochem w osłonie to sposób na szybkie napełnienie komór cylindra rewolweru. Trzeba jedynie umieścić kapiszony na kominkach np. przy pomocy wcześniej przygotowanej strzykawki wypełnionej kapiszonami.

 

 

 

Wymienne bębny

Innym rozwiązaniem jest posiadanie naładowanych prochem, przybitką, pociskiem i smarem parę sztuk wymiennych bębnów. Sama zmiana bębna nie zajmuje wiele czasu, a wprawy nabiera się podczas przyjemnie spędzonego czasu na strzelnicy w celu trenowaniu swojego oka.

Salwa z rewolweru Remngton 1858 ze zmianą bębnów:

 

Prawo nie zakazuje posiadania załadowanej broni czarnoprochowej, a co nie jest prawnie zabronione jest dozwolone.

 

Więcej o czarnoprochowcach i bardziej szczegółowo wybór i zakup broni prezentuje mój najfajniejszy YouTuber, dzięki któremu zaczęła się moja przygoda ze strzelectwem:

BrzydkiBurak


 

Dodaj komentarz